Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Відзначення 60-річчя від дня створення Української Повстанської Армії


3 жовтня ц.р. в приміщенні Українського культурного центру Торонто відбулося урочисте відзначення 60-річчя від дня створення Української Повстанської Армії, організоване Товариством колишніх вояків УПА в Канаді, Об’єднанням колишніх вояків УПА Америки і Канади та рядом українських громадських організацій.

Виступаючи з вітальною промовою перед широкою аудиторією Посол України в Канаді Юрій Щербак зазначив, що сьогоднішня Україна має пам’ятати вікопомну віху своєї трагічної історії. Він наголосив, що боротьба УПА заклала підвалини для накопичення того могутнього національно-визвольного потенціалу, що підвів Україну до подій 24 серпня та 1 грудня 1991 року.

Посол України ознайомив учасників урочистостей з окремими положеннями попереднього висновку Урядової комісії з питань вивчення діяльності ОУН-УПА, який буде враховано під час доопрацювання проекту Закону України „Про відновлення історичної справедливості щодо борців за свободу і незалежність Української держави”.

В урочистостях взяла участь Наталія Осьмак з Києва, донька Кирила Осьмака, колишнього президента Української головної визвольної ради, яка виступила з головною промовою.

Під час урочистостей було розгорнуто фотовиставку, що містила фотографії з життя українських повстанців, лунали виступи мистецьких колективів української громади Канади.

Загалом в урочистостях взяли участь понад тисячу осіб, серед яких колишні вояки УПА, члени українських громадських організацій, журналісти, співробітники Посольства України в Канаді та Генерального консульства України в Торонто.

Посольство України в КанадіЗа додатковою інформацією прохання звертатись до:
Юрія Никитюка, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukrembassy@on.aibn.com
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/

2002 11 05