Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Звернення Президента України Л.Д.КУЧМИ до українського народу

Ефір - 12 вересня 2001 року


Дорогі співвітчизники!

Вчора, 11 вересня 2001 року, скоєно нечуваний, страхітливий злочин проти Сполучених Штатів Америки, проти американського народу.

Мільйони людей на земній кулі перебувають у глибокому шоку від побаченого і почутого.

Точне число людських жертв та матеріальних втрат ще невідоме, але скорботний їх лік буде величезним.

За своїми масштабами, жорстокістю і цинізмом цей терористичний акт не має прецедентів в історії.

Від вашого імені, шановні співгромадяни, від усього українського народу я надіслав Президентові США Джорджу Бушу слова глибокого співчуття та болю від горя, що спіткало цю країну, її людей, і рішучого осуду тероризму в усіх його формах та виявах.

Це горе не залишило байдужими жодну країну, жоден народ.

Перед нами постав лютий оскал тероризму - знаряддя сліпої і безжалісної ненависті, яка не зупиняється ні перед чим.

Ми ще раз переконалися, що в наш час для тероризму не існує ні національних меж, ні державних кордонів.

Трагічні події 11 вересня - виклик не тільки Америці, її народові.

Це виклик усьому світові, всім, хто живе і хоче жити за Божими заповідями і людськими, а не звірячими законами.

Не випадково терористи обрали моментом для завдання руйнівного удару по США переддень відкриття сесії Генеральної асамблеї ООН.

У ці тривожні дні особливо видно, наскільки тісний сучасний світ. А водночас - наскільки він вразливий перед диявольською підступністю та винахідливістю сил зла, які хочуть перебудувати його по-своєму.

Відтак перед лицем цієї загрози, для ефективної протидії лиховісним планам і намірам весь цивілізований світ повинен згуртуватися, продемонструвати єдність, узгодженість та скоординованість дій.

Такою є принципова позиція України, яка виступала і виступає з ініціативами, спрямованими на об’єднання зусиль у боротьбі з міжнародним тероризмом.

Сьогодні вже ні в кого не повинна викликати сумніву гостра необхідність у розвитку та поглибленні співпраці в цій сфері між державами і спецслужбами, виробленні спільних документів на міжнародному та регіональному рівнях.

Ми готові внести і внесемо відповідні пропозиції. Це має бути така спільна програма дій, яка б надійно гарантувала від найменшої можливості повторення чогось подібного до вчорашньої трагедії.

Водночас так само очевидною є потреба у відмові від подвійних стандартів, зокрема у визначенні тероризму та злочинності, і практичних діях, які з цього випливають.

Терорист має називатися терористом, а злочинець - злочинцем незалежно від того, під якою личиною вони виступають і за яким політичним камуфляжем приховуються.

Поряд з міжнародним аспектом проблема попередження тероризму та боротьби з ним має і важливий внутрішній вимір.

Усвідомлюючи весь трагізм того, що сталося в ці дні, ми повинні робити серйозні й адекватні висновки, не применшуючи можливих загроз.

Вважаю нашим спільним обов’язком повсюдне забезпечення дисципліни, організованості і порядку. А також службову, професійну і громадянську відповідальність за все, що діється на дорученій ділянці, у державі і суспільстві загалом.

Нинішні часи не терплять легковажності, недбалості, безладдя.

А ті служби і ті люди, яким доручено оберігати ваш мир і спокій, вашу безпеку, повинні і будуть займатися своєю справою предметно, компетентно і відповідально.

На скликаному мною сьогодні засіданні Ради національної безпеки та оборони прийнято відповідні рішення і рекомендації. Їх виконання береться під особливий контроль.

У нас достатньо сил та засобів, щоб захистити свою державу і її громадян.

Тероризм не пройде, йому не повинно бути місця в сучасному світі!

Шановні співгромадяни!

Горе ранить, але воно і згуртовує. Ми бачимо, з якою єдністю зустріли і переживають національну трагедію американський народ, його політичні лідери та владні структури.

Закликаю до такого ж зміцнення єдності у нас в Україні.

Так велять одвічні норми моральності, людяності і милосердя.

Будьмо у цей непростий час мудрими, виваженими і далекоглядними, свідомими свого обов’язку перед сьогоденням і майбутнім.


За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Тараса Малишевського, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukremb@cyberus.ca
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/


2001 09 12