Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Заява Президента України Л.Д.Кучми у зв’язку з попередніми результатами розслідування причин загибелі літака авіакомпанії "Сибір"

24 жовтня 2001 року


Щойно отримано попередні висновки Міжвідомчої комісії України щодо результатів розслідування причин та обставин загибелі 4 жовтня пасажирів і членів екіпажу літака російської авіакомпанії "Сибір".

Комісія остаточно встановила: авіакатастрофа сталася через трагічний, фатальний збіг обставин - ненавмисне ураження літака ракетою військ протиповітряної оборони України під час навчань, які проводилися в той час у Криму. Приношу вибачення сім’ям, рідним і близьким, усім, кого спіткало це тяжке горе.

Ми свідомі обов’язку зробити все можливе для його пом’якшення.

Від імені України і від себе особисто ще раз висловлюю глибоке співчуття Урядам Ізраїлю та Російської Федерації, громадяни яких загинули в результаті цієї катастрофи.

Складаю вдячність урядам цих країн, а також інших держав за розуміння всієї складності ситуації, що виникла у зв’язку з трагедією, та їхню участь у ході розслідування.

Тривалість розслідування причин катастрофи була зумовлена тим, що експерти не мали права на найменшу похибку чи неточність, а також складністю умов, за яких воно проводилося. Просив би зважити і на те, що мова йшла, насамперед, про загибель десятків людей.

Комісії ще належить відповісти на запитання: чому саме так сталося? Але вже зараз вжито таких заходів.

Я прийняв відставку міністра оборони О.І.Кузьмука. Відсторонено від виконання службових обов’язків ряд інших військових керівників.

Віддано розпорядження призупинити використання Збройними Силами України зенітно-ракетних комплексів на час з’ясування відповідності їхніх технічних характеристик.

Доручено здійснити докорінну ревізію всіх інших видів озброєнь Сил протиповітряної оборони на предмет відповідності вимогам безпеки.

Тимчасово заборонено будь-які пуски ракет з полігонів, розташованих на території України.

Спеціальний міжвідомчій комісії дано вказівку оперативно переглянути чинні правила та вимоги щодо проведення військових навчань в Україні.

Поставлено завдання терміново забезпечити якісні зрушення у проведенні військової реформи, запровадити дієвий цивільний контроль над Збройними Силами. Воно визначене головним для нового керівництва Міністерства оборони, Уряду і Ради національної безпеки та оборони України.

По закінченні роботи комісії буде прийнято інші необхідні рішення.


За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Aлли Окоманюк, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukrembassy@on.aibn.com
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/


2001 10 25