Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прощання з видатним українським публіцистом, лауреатом премії ім. Тараса Шевченка Романом Рахманним (Олійником)


27 червня ц.р. в Монреалі відбулась церемонія прощання з видатним українським публіцистом, лауреатом премії ім. Тараса Шевченка, членом Спілки письменників України, доктором філософії Романом Рахманним (Олійником), який відійшов у вічність на 83 році свого життя.

Виступаючи на церемонії прощання Посол України Юрій Щербак зазначив, що творчість Р.Рахманного являє собою монументальну і трагічну енциклопедію боротьби українців за свою незалежність. Роман Рахманний залишається в історії як людина Українського відродження, але, на відміну від письменників розстріляного Відродження, він відмовився стати жертвою комуністичного режиму. Натомість, він вступив до бою з червоними „вершниками Апокаліпсису”. Його найсильнішою зброєю стало слово. Його героїчна боротьба в лавах ОУН-УПА вписала його ім’я в літопис руху опору українців за незалежність.

Посол України підкреслив, що в епіцентрі тривог письменника Рахманного завжди перебувала Україна – її минуле, сучасне і майбутнє. Назва тритомного зібрання творів Рахманного „Україна атомного віку”, увінчаного державною премією ім. Т.Шевченка, стала символічною.

Юрій Щербак наголосив на тому, що Роман Рахманний будував Українську державу в ті часи, коли мало хто вірив у цю можливість. Його будівельним матеріалом були слово, ідеї та мрії – здавалося б, слабкий і нетривкий матеріал для побудови держави, а виявилося – вічний. Незважаючи на усі страждання, Роман Олійник-Рахманний був щасливою людиною. Він дочекався того моменту, коли його Батьківщина - Україна стала незалежною державою і зайняла гідне місце на геополітичній карті світу.

Роман Рахманний був членом-співзасновником Ліги Визволення України в Торонто (1949 р.); членом середовища УГВР (з 1954р.); Світового Конгресу Вільних Українців; дійсним членом Наукового Товариства ім. Тараса Шевченка і Української вільної Академії Наук; членом Чехословацької академії мистецтв та наук у США; Спілки славістів Канади; Спілки українських письменників в екзилі; Спілки українських журналістів Канади; Міжнародного ПЕН-клубу та Спілки письменників України.

Віддати останню шану видатному синові українського народу прийшли друзі і близькі, колеги, керівництво Конгресу українців Канади.

Посольство України в Канаді
За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Юрія Никитюка, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukrembassy@on.aibn.com
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/

2002 08 15