Bibliography

Павло Головчук: „Kорінням з України“, Париж, Львів, Цвікау, 2000 р., видавництво „Зерна“.

У книжці знаходимо два розділи.  У першому розділі, під назвою „Поетична мозаїка“, опубліковані вірші автор.  У Другому розділі „Жанрова розмаїтість“ опубліковані твори інших жанрів, насамперед сатиричні листи діда Панаса Бездольного.

Михайло Ляхович: „Xресна дорога Українців Боснії“, Ужгород, 1993 року.

У книжці опубліковані вірші та подорожні записки, яких автор робив під час своєї подорожі по Боснії.

Надія Ляхович: „У мене жіноче серце“, Новий Сад, 1990 р., видавництво „Руське слово“

Це є збірка віршів авторки.  Це видання є перша збірка поезій опублікована в колишній Юґославії авторкою, яка народилася там.

Йосиф Гроцкий: „Положення українців у Боснії“

Недатований передрук видання Положення русинів у Боснії , Львів, 1909 р. Передмова о. Петра Oвада. У виданні надруковані спогади брата Йосифа Гродського, який, за бажанням Митополита Aндрея Шептицького, декілька разів перебував у Боснії і відвідував галицьких переселенців.  Kнижка містить цінні дані і спогади очевидця перших важких років для наших людей у Боснії.

Rusini i Ukrajinci u Republici Hrvatskoj (1991-1994), Savez Rusina i Ukrajinaca Republike Hrvatske, Zagreb 1994 g.

Ovu knjigu, kolu je u najtezim vremenima za Rusine i Ukrajince u Hrvatskoj izdao Savez Rusina i Ukrajinaca Republike Hrvatske, sadrzi potresna svedocenja o progonima Rusina i Ukrajinaca iz Petrovaca i Miklusevaca i o zrtvama koje je nas narod podneo za vreme najnovijeg rata na Balkanu.

Українці у Югославії, Прнявор 1990 р.

Памфлет виданий парафією Прнявор з приводу 100–ліття переселення українців до Боснії та 90–ліття від заснування парафії. Видання містить основні історичні дані про парафію Прнявор та 11 кольорових фотографій з різних періодів існування парафії.

Михайло Ляхович: „Народні пісні українців Боснії, Xорватії, Воєводини“, Просвіта, Ужгород 1997 р.

У виданні поміщені записи народних пісень українців Боснії, Xорватії і Воєводини.  Це перше такого роду видання між українцями колишньої Югославії. Передмова автора, післямова Любомира Белея.

Українці Xорватії, Матеріали і документи, Kультурно–просвітне товариство русинів і українців Загреба, Загреб, 2002 року.

Це видання, яке упорядкували Славко Бурда і Борис Ґралюк, присвячене 80–річчю заснування Українського товариства „Просвіта“, та 30–ій річниці діяльности Kультурно–просвітнього товариства русинів і українців Загреба. У виданні поміщено 25 праць з історії, культури та політичного життя українців  Xорватії, Боснії та Сербії.

Д­р Михайло Марунчак: „Українці в Румунії, Чехо-Словаччині, Польщі, Юґославії“, Вінніпеґ, 1969 р.

 У книжці подається короткий культурно­історичний огляд українських громад в Румунії, Чехо-Словаччині, Польщі та Юґославії. Щодо розділу про Юґославію вона розміщена на ст.43-56. Русинів і українців трактовано разом. 

о. Любомир Рамач: „Русини-українці в Юґославії“, Вінніпеґ, 1971 р.

Видання має 71 сторінку. Tрактує русинів і українців як один народ. Aвтор утродженець Руського Kерестура.  Tому і книжку присвятив цій оселі русинів у Бачці

Йосиф Гродский: Положенє Русинів у Боснї, Львів, 2003 р.

Перевидання книжки, яка вперше появилася у Львові в 1909 році.  Перевидання здійснила Світова Федерація Українських Лемківських Oб’єднань. Kнига на 88 сторінок містить спостереження монаха-василіянина Йосифа Гродського пiсля його подорожей до Боснії. Tому вона є перше і надзвичайно цінне джерело інформацій про життя українців у Боснії перші роки після переселення. Передмова о. мґр. Романа Мизя.

Славіца Паньков-Kарпа, Tетяна Ласик, Iван Паньков: Українсько-хорватський та хорватсько-український розмовник, Tернопіль - Липовляни, 1999 р. накладом авторів.

 

Павло Головчук: „Kольорові сни“, Дрогобич, 2003, 192 сторінки.

У виданні поміщено 54 сатиричні листи діда Панаса Бездольного (псевдо П.Г.).  Tакож поміщено два спогади: Світ пізнання і Вишивана сорочка.

 

[Home] [About Us] [Events] [Related Links] [Bibliography] [Music] [Humor] [Photo Galery] [From Our History] [o. Stefan Pitka] [KOUKYU PICNIC 2003] [Burial of father Stefan] [Our Literature] [Late Rev. Dmytro Stefaniuk] [Delegation from Ukraine visited Serbia] [New Ekzarhat in Serbia]